Znajdź pożyczkę - kliknij tu.

Konta internetowe - tańsze i z limitami kredytowymi

Na rynku polskim jest wiele ofert banków, które nie mają swoich oddziałów w swiecie rzeczywistym. Dostęp do konta jest przez Internet, a początkowe formalności załatwia się drogą listową. Takie konta są tańsze dla banków i dzięki temu oferują one lepsze warunki dla Ciebie, łącznie z limitami kredytowymi. Czy warto skorzystać z takiego konta?

Konta w banku czysto internetowym mają jedną istotną wadę: nie masz oddziału, do którego możesz iść jeżeli chcesz załatwić nietypową sprawę lub porozmawiać z doradcą twarzą w twarz.

Wszystkie codziennie rzeczy - przelewy, lokaty, zlecenia stałe - możesz robić przez Internet. W tradycyjnych bankach za kontakt w oddziale i tak często płacisz dodatkowo, np. żeby zlecić przelew "w okienku".

Konta internetowe mają wiele zalet:

  • niższe koszty dla banku, co pozwala mu oferować klientowi niższe lub zerowe opłaty za prowadzenie konta,
  • tańsze przelewy,
  • często wyższe oprocentowanie lokat,
  • darmowe wypłaty z bankomatów wielu lub wszystkich sieci.

Jeżeli często chodzisz do oddziału i lubisz kontakt z doradcą, to konto internetowe nie jest dla Ciebie. Jeżeli natomiast możesz zlecać przelewy i lokaty przez Internet, to pomyśl o założeniu konta w banku internetowym. Dużo zyskasz!

Komentarze do artykułu

Sofi - 2012-04-28
tak ,ale dlaczego nikt nie opisuje wiecej informacji na ten temat? przede wszystkim,jaki naprawde jest dobry i wiarygodny bank ,przez nikt nie bedzie internet i skad mam wiedziec,ze nie bedzie nikt han dlowal moim peselem w reklamach tak jak to praktykuje BPH w ramach reklam na ulotkach ,gdzie wszyscy maja dostep i czytaja ,pozniejszym czasie nie biorac kredytu jestes w rejestrze dlugow i nie wiesz nawet dlaczego? choc nie brales kredytu i zadnego innego kontaktu nie bylo z tym bankieme , przynajmniej przez ostatnilat15

Dodaj komentarz